Projekt RD, Praha 5 Stodůlky od 180 m2

Cena: prodáno

Praha 13 - Stodůlky, Chalabalova (Frimlova)Popis

PROJEKT SPOLEČNOSTI PROGRESS „STODŮLKY“ – Dokončeno roku 2006

V roce 2005 začala výstavba nové komunikace a výstavba rodinných dvojdomů v ulici Chalabalova a Frimlova na Praze 13 – Stodůlky. Vyrostlo zde celkem 12 dvojdomků, které jsou uspořádány okolo vnitřní komunikace ulice  Voleníkovy ve tvaru oblouku. Ulice je jednosměrná a její tvar i šířka se snaží vyloučit jakýkoliv provoz k kromě jízdy majitelů domů. Charakter obytné zóny je na několika místech zvýrazněn také zúžením vozovky. Takto vytvořená plocha zvětšuje prostor pro zeleň nebo pro případné parkování.

Architektonické řešení: Domy jsou v zásadě řešeny stejným způsobem, ale svažitost terénu podmiňuje jejich rozdílné interiérové dispozice. Jedná se o dvou až třípodlažní stavby s podkrovní pracovnou.
Dispozičně jsou domy řešeny jako 5+1 nebo 6+1. Samozřejmostí jsou koupelny ve všech nadzemních   podlažích zaručující obyvatelům domu dostatek soukromí. U dvoupodlažních domů je na úrovni vstupu   umístěn obývací pokoj s kuchyňským koutem. Schodištěm vedeným středem domu se pak jde ke třem ložnicím a další koupelně a dále do podkrovní místnosti se vstupem na terasu. Vedle hlavního vstupu do domu je vždy umístěna garáž o vnitřní užitné ploše 16 m2.

Třípodlažní domy mají navíc díky svažitosti pozemku snížené patro s východem na zahradu, které je možno využít i jako samostatnou garsoniéru. Zajímavé je i situování teras u bočních stěn domů.

Hrubá stavba: Nosné konstrukce: nosné stěny porotherm, železobetonové stropní desky. Střecha: šikmá část střechy nesená krovem, provětrávaná, krytina z pálené tašky, plochá část s jednoplášťovou skladbou s ochranným posypem z kačírku.
Dostupnost a infrastruktura: Oblast U Paloučku se nachází pouhých pět až deset minut chůze od stanice metra trasy „B“. Výtečnou dopravní dostupnost této lokality znásobuje také velmi dobré napojení na dálnici D5 a na městský okruh.
V okolí pak nalezneme jesle, školu, školku i zdravotní středisko. Nedaleko se také nachází supermarkety Delvita, Makro, Tesco a Ikea.

Pozemky: Výměry pozemků se pohybovaly ve velikostech od 270 m2 do 1.043 m2.

 Vlastnosti a vybavení

N

Počet domů : 12

N

Inženýrské sítě : vše

N

Stav prodeje : Shall and core

N

Velikost : 5+1 až 6+1

N

Výstavba probíhala v letech 2004-2006:

N

:

Kontaktní informace

Ladislav Dvořák

Ladislav Dvořák

Majitel a zakladatel společnosti

  • +420 602 206 394
  • dvorak@progressreality.cz
  • www.progressreality.cz